Events 2019

 
01 January 2019 - 31 December 2019
29 January 2019
  • Tuesday 29 January 2019 08:30am - 01:00pm
    Seminar "Research Grant 2019    ::  DEFAULT
13 February 2019
  • Wednesday 13 February 2019 04:00pm - 06:00pm
    Majlis Pelancaran Amalan Gaya Hidup Sihat & SAJ 2019    ::  DEFAULT
15 February 2019
  • Friday 15 February 2019 08:00am - 05:00pm
    Program Outreach UTeM Bersama Pelajar Kolej Matrikulasi & Politeknik    ::  DEFAULT
21 February 2019
  • Thursday 21 February 2019 - Friday 22 February 2019 08:00am - 05:00pm
    YOUNGPRENEURS GO! YPGO!@UTeM 2019    ::  DEFAULT
  • Thursday 21 February 2019 02:00pm - 05:00pm
    Ahli Akademik dan Pembangunan Pelajar: Peluang atau …?    ::  DEFAULT
27 February 2019
  • Wednesday 27 February 2019 03:15pm - 04:30pm
    Santapan Rohani "Keberkatan Dalam Kerja & Cara Kerja Rasullullah S.A.W"    ::  DEFAULT
08 March 2019
  • Friday 08 March 2019 08:00am - 12:00pm
    Majlis Perutusan Naib Canselor UTeM 2019    ::  DEFAULT
14 March 2019
  • Thursday 14 March 2019 11:00am - 02:00pm
    LAWATAN JAPANESE MULTINATIONAL STUDY GROUP (JMNESG) EAST ASEAN RESEARCH SYSTEM    ::  DEFAULT
15 March 2019
  • Friday 15 March 2019 - Sunday 17 March 2019 08:00am - 05:00pm
    FTK Spoc 3.0, Sports Carnival    ::  DEFAULT
22 March 2019
  • Friday 22 March 2019 02:15pm - 05:00pm
    Majlis Apresiasi Anugerah Dekan    ::  DEFAULT
26 March 2019
  • Tuesday 26 March 2019 12:00pm - 02:00pm
    Ceramah Israk Mikraj    ::  DEFAULT
23 April 2019
  • Tuesday 23 April 2019 - Friday 26 April 2019 08:00am - 05:00pm
    Infineon Week@ UTeM 2019    ::  DEFAULT
24 April 2019
  • Wednesday 24 April 2019 02:00pm - 05:00pm
    PPRN - Let's Grab The Chance    ::  DEFAULT
  • Wednesday 24 April 2019 02:30pm - 04:30pm
    Persedian Ramadhan 2019    ::  DEFAULT
23 May 2019
  • Thursday 23 May 2019 12:00pm - 01:30pm
    Tazkirah Ramadhan Nuzul Al-Quran 2019    ::  DEFAULT
23 July 2019
  • Tuesday 23 July 2019 08:00am - 01:00pm
    Integriti & Akauntabiliti Penyelidik UTeM    ::  DEFAULT
25 July 2019
  • Thursday 25 July 2019 02:00pm - 05:00pm
    Executive Talk: Integriti Akademik Dalam Melahirkan Generasi Pemimpin Di Era Industri 4.0    ::  DEFAULT
26 July 2019
  • Friday 26 July 2019 08:00am - 11:00am
    Majlis Syarahan Umum Pelantikan Profesor    ::  DEFAULT
07 August 2019
  • Wednesday 07 August 2019 - Thursday 08 August 2019 08:00am - 05:00pm
    BENGKEL PEMURNIAN SLT DAN PENJAJARAN KONSTRUKTIF ETAC    ::  DEFAULT
20 August 2019
  • Tuesday 20 August 2019 09:00am - 12:30pm
    Taklimat Persediaan PnP Sem 1 2019/2020    ::  DEFAULT
23 August 2019
  • Friday 23 August 2019 08:00am - 12:30pm
    Forum Bicara Santai - PPRN : Susah Sangat Ke?    ::  DEFAULT
05 September 2019
  • Thursday 05 September 2019 08:00am - 05:00pm
    Hari Bersama Fakulti    ::  DEFAULT
10 September 2019
  • Tuesday 10 September 2019 08:00am - 05:00pm
    Hari Mesra Fakulti    ::  DEFAULT
  • Tuesday 10 September 2019 - Friday 20 September 2019 08:00am - 05:00pm
    Tempoh Tambah/Pembetulan/Pendaftaran Lewat Kursus    ::  DEFAULT
18 September 2019
  • Wednesday 18 September 2019 08:00am - 05:00pm
    Gathering Alumni Towards Employability (GATE@UTeM)!    ::  DEFAULT
21 September 2019
  • Saturday 21 September 2019 - Sunday 22 September 2019 08:00am - 05:00pm
    MUDAprenuer@HE peringkat UTeM 2019    ::  DEFAULT
24 September 2019
  • Tuesday 24 September 2019 - Thursday 26 September 2019 09:00am - 05:00pm
    Karnival Gerakan Dekad Bahasa Kebangsaan    ::  DEFAULT
  • Tuesday 24 September 2019 08:00pm - 10:00pm
    Hijarah Antara 2 Zaman    ::  DEFAULT
26 September 2019
  • Thursday 26 September 2019 11:00am - 12:30pm
    Mentaliti Masih Jamban    ::  DEFAULT
27 September 2019
  • Friday 27 September 2019 08:00am - 05:00pm
    Majlis Pelancaran Kempen "Cashless Campus"    ::  DEFAULT
  • Friday 27 September 2019 - Sunday 06 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Sukan Antara Fakulti 2019    ::  DEFAULT
01 October 2019
  • Tuesday 01 October 2019 02:30pm - 05:00pm
    A Leadership Framework and Practices    ::  DEFAULT
05 October 2019
  • Saturday 05 October 2019 07:00am - 12:00pm
    Academia Walk    ::  DEFAULT
07 October 2019
  • Monday 07 October 2019 08:30am - 12:00pm
    Chancellor's Talk: Purposeful Leadership and Sustainability    ::  DEFAULT
16 October 2019
  • Wednesday 16 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Ceramah Hijrah & Kelahiran Rasulullah    ::  DEFAULT
23 October 2019
  • Wednesday 23 October 2019 08:00am - 04:30pm
    Kepimpinan Akademik di Institusi Pengajian Tinggi    ::  DEFAULT
  • Wednesday 23 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Program Penghayatan Alam Sekitar (PPAS) 2019    ::  DEFAULT
  • Wednesday 23 October 2019 11:00am - 01:00pm
    Bicara Dari Bilik Mayat    ::  DEFAULT
24 October 2019
  • Thursday 24 October 2019 09:00am - 05:00pm
    Read@Uni    ::  DEFAULT
27 October 2019
  • Sunday 27 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Deepavali    ::  DEFAULT
29 October 2019
  • Tuesday 29 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Audit Pengawasan MS ISO 9001:2015 FTKMP    ::  DEFAULT
  • Tuesday 29 October 2019 - Saturday 02 November 2019 08:00am - 05:00pm
    Higher Education Sports Fest    ::  DEFAULT
30 October 2019
  • Wednesday 30 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Seminar Amalan Terbaik Pengurusan Fasiliti Universiti    ::  DEFAULT
  • Wednesday 30 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Seminar Undang-Undang Syariah    ::  DEFAULT
  • Wednesday 30 October 2019 - Thursday 31 October 2019 08:00am - 05:00pm
    Varsity Cycling Challenge 2019    ::  DEFAULT
04 November 2019
  • Monday 04 November 2019 - Friday 08 November 2019 08:00am - 05:00pm
    The 2nd United Training Program    ::  DEFAULT
05 November 2019
  • Tuesday 05 November 2019 08:30am - 04:30pm
    Lawatan Panel Penasihat Industri (IAP )    ::  DEFAULT
06 November 2019
  • Wednesday 06 November 2019 08:30am - 12:30pm
    Seminar Fiqh Kepenggunaan Halal    ::  DEFAULT
08 November 2019
  • Friday 08 November 2019 - Tuesday 03 December 2019 08:00am - 05:00pm
    Karnival Penghayatan Islam: Towards Love, Strengthen Unity    ::  DEFAULT
14 November 2019
  • Thursday 14 November 2019 08:30am - 04:30pm
    Service Learning : Introduction, Characteristics & The Process    ::  DEFAULT
  • Thursday 14 November 2019 10:00am - 12:00pm
    Publishing Talk: "How to Publish"    ::  DEFAULT
15 November 2019
  • Friday 15 November 2019 - Sunday 17 November 2019 08:00am - 05:00pm
    Retreat Canselor 2019    ::  DEFAULT
16 November 2019
  • Saturday 16 November 2019 08:00am - 12:00pm
    Campus Fun Run    ::  DEFAULT
21 November 2019
  • Thursday 21 November 2019 07:30pm - 09:00pm
    Program Tafaqquh Ibrah Al-Quran    ::  DEFAULT
22 November 2019
  • Friday 22 November 2019 03:00pm - 06:00pm
    UTeM Fun Run 2019    ::  DEFAULT
30 November 2019
  • Saturday 30 November 2019 - Tuesday 03 December 2019 08:00am - 05:00pm
    Pesta Konvo UTeM ke-15    ::  DEFAULT
02 December 2019
  • Monday 02 December 2019 - Tuesday 03 December 2019 08:00am - 05:00pm
    Majlis Konvokesyen UTeM ke- 15    ::  DEFAULT
  • Monday 02 December 2019 - Friday 20 December 2019 08:00am - 12:00am
    Semester II 2019/2020 Course Registration Period (3 Weeks)    ::  DEFAULT
04 December 2019
  • Wednesday 04 December 2019 08:00am - 05:00pm
    MoU Signing Ceromony UTeM & LJMU, United Kingdom    ::  DEFAULT
06 December 2019
  • Friday 06 December 2019 09:00am - 04:00pm
    Majlis Apreasiasi Penerbitan UTeM    ::  DEFAULT
07 December 2019
  • Saturday 07 December 2019 07:00am - 05:00pm
    Khatan Perdana, Sunaton 4.0    ::  DEFAULT
18 December 2019
  • Wednesday 18 December 2019 02:30pm - 05:00pm
    Research-Inventions through Technology Know-How: An MTUN Perspective    ::  DEFAULT
19 December 2019
  • Thursday 19 December 2019 08:00am - 02:00pm
    IDEX'19 Competition    ::  DEFAULT
  • Thursday 19 December 2019 08:00am - 05:00pm
    Program Syoknya Sekolah!    ::  DEFAULT
25 December 2019
  • Wednesday 25 December 2019 08:00am - 12:00am
    Christmas Day    ::  DEFAULT

Contact us

Fakulti Teknologi Kejuruteraan Mekanikal dan Pembuatan (FTKMP),
Kampus Teknologi,
Universiti Teknikal Malaysia Melaka,
Hang Tuah Jaya,
76100 Durian Tunggal, Melaka,
Malaysia.

Tel : +606-2701184
Fax: +606-2701064
e-mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


© FTKMP, Universiti Teknikal Malaysia Melaka.